mgr Alicja Pyznar-

Powiatowy Konkurs Piosenki Różnej

Dnia 28 października 2021 r. odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Różnej, którego organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Gorlicach. Celem konkursu jest promowanie talentów dzieci i młodzieży z powiatu gorlickiego, popularyzacja śpiewu, a także twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród wykonawców oraz ich opiekunów.

Czytaj więcej
mgr Beata Fiega-

Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza

W dniach 26 i 27 października 2021 r. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się 40. Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza, którego celem było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów oraz pobudzanie aktywności twórczej.

Czytaj więcej
mgr Aneta Motyka-

#CodeWeek 2021

W dniach 11-15 października uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przyłączyli się do akcji #CodeWeek 2021, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

CodeWeek to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.

Czytaj więcej
mgr Małgorzata Szutkowska-

Pomagamy zwierzakom

Kochani, Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza nową akcję – tym razem pomagamy zwierzakom. Zbieramy karmę dla Fundacji Psystań, która otacza kompleksową pomocą zwierzaki. „Nasza przystań to taka zastępcza rodzina, pełna ciepła, miłości i szacunku do zwierzaka. Przeciwwaga dla zbiurokratyzowanego schroniska.” To przesłanie stanowi główną ideę Psystani.

Czytaj więcej
mgr Jerzy Jastrzębski-

Nasza Mała Ojczyzna – lekcja terenowa

W dniu 25 października br. klasa VII naszej szkoły odbyła wycieczkę do Zagórzan w ramach lekcji historii. Uczniowie oraz opiekunowie – ks. Antoni Mulka oraz Jerzy Jastrzębski odwiedzili miejsce wiecznego spoczynku rodziny Skrzyńskich i Sobańskich – monumentalny grobowiec w kształcie piramidy egipskiej, z której wyrasta krzyż. Jak się okazało, nieliczni wiedzieli, że takie niespotykane nigdzie indziej w Polsce mauzoleum znajduje się w naszej najbliższej okolicy.

Czytaj więcej
mgr Małgorzata Szutkowska-

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego  

Z samego rana, 22 października, klasy IV, V i VI ruszyły na wycieczkę. Pierwszym punktem wyprawy było Ojcowski Park Narodowy. Uczniowie zwiedzili na początek Muzeum Przyrodnicze, dzięki czemu mieli okazję zapoznać się z przeszłością geologiczną terenu oraz z historią tego najmniejszego parku narodowego. Obejrzeliśmy ciekawy film, a multimedialna ekspozycja pozwoliła poznać różnorodność gatunków roślin i zwierząt

Czytaj więcej
mgr Jerzy Jastrzębski-

Poznaj Polskę – osiągnięcia kulturalne i techniczne naszych przodków

W dniu 20 października br. klasy I - III naszej szkoły odbyły wycieczkę do Łańcuta i Bóbrki, realizowaną w ramach ogólnopolskiego projektu „Poznaj Polskę”. Celem wyjazdu było odwiedzenie dawnej siedziby magnackiego rodu Potockich, czyli zespołu pałacowo – parkowego w Łańcucie oraz zwiedzanie kopalni ropy naftowej im. Łukasiewicza w Bóbrce. Opiekunami grupy były Panie: Krystyna Bugno, Irena Basista i Beata Fiega, sprawami organizacyjnymi zajmował się Jerzy Jastrzębski. Pogoda dopisała, albowiem mimo dość silnego wiatru było pogodnie i ciepło.

Czytaj więcej
mgr Izabela Korzonek-

Ogłoszenie

zkolny Klub Wolontariatu postanowił wesprzeć akcję „GÓRA GROSZA”.

Naszym celem jest zebranie jak najwięcej monet, które  zostaną przekazane fundacji, a następnie pomoc kierowana jest do różnych form opieki zastępczej – tej instytucjonalnej (jak domy dziecka) czy rodzinnej (jak rodziny zastępcze).

Akcję rozpoczynamy 2 listopada 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji!

Za każdy Twój grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

Czytaj więcej
mgr Alicja Pyznar-

Pasowanie na ucznia w naszej szkole  

Jedenaścioro  uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kwiatonowicach  19 października br. zostało przyjętych do szkolnej społeczności.

Na wstępie nowi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, wiadomości oraz uzdolnienia w czasie pierwszego szkolnego egzaminu. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem oraz rekwizytami użytymi w programie. Udowodnili, że są gotowi stać się stuprocentowymi uczniami, a obecność rodziców, nauczycieli i uczniów klas starszych dodała dodatkowej wagi tej uroczystości.

Czytaj więcej
mgr Alicja Pyznar-

Wieczór filmowy w klasach IV - VI

Nasza szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie, robiąc coś przyjemnego. Z tego właśnie powodu zorganizowaliśmy kolejny już wieczór filmowy, podczas którego można nie tylko obejrzeć dobre kino, ale też podyskutować o filmach i czegoś ciekawego się na ich temat dowiedzieć.

Czytaj więcej
mgr Alicja Pyznar-

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Warto wiedzieć, że  była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

Obecnie -  na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia  - 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty.

Czytaj więcej
mgr Alicja Pyznar-

Dzień Chłopaka i Dziewczynki w naszej szkole

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka natomiast 11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Dlatego 11 października w naszej szkole odbył się Dzień Dziewcząt i Chłopców. W ten dzień dziewczęta musiały ubrać się w sukienkę lub spódnicę, natomiast chłopcy w koszulę i krawat lub muszkę.

Czytaj więcej
mgr Irena Basista-

Wycieczka do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

12 października 2021 r. uczennice i uczniowie klas I – III wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. W zwiedzaniu pomagała pani przewodnik, która oprowadzała dzieci po całym obiekcie oraz interesująco opowiadała o życiu Pogórzan na początku ubiegłego wieku.

Dziewczyny i chłopcy zobaczyli domy – chaty bogatych i mniej zamożnych chłopów, maszyny i narzędzia rolnicze, pojazdy konne, wiatraki do mielenia zboża, olejarnię, krosna do tkania lnu, koło garncarskie, poznali narzędzia stolarza, kowala i prządki.

Czytaj więcej
mgr Jerzy Jastrzębski-

Poznaj Polskę – dawną i współczesną

W dniu 12 października br. klasy VIII i VII naszej szkoły odbyły wycieczkę do Krakowa, realizowaną w ramach ogólnopolskiego projektu „Poznaj Polskę”. Celem wyjazdu było odwiedzenie dawnej siedziby królów Polski – Wawelu, oraz zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Opiekunami grupy były Panie: Beata Gregorczyk i Anna Stępień, sprawami organizacyjnymi zajmował się Jerzy Jastrzębski. Pogoda dopisała, albowiem było zimno, ale pogodnie.

Czytaj więcej
mgr Barbara Gryboś-

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1.10.2021 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W tym dniu w naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy, nad którymi czuwała komisja składająca się z uczniów klasy IV: Gabrysi, Lenki, Bartka i Kacpra.

Czytaj więcej
mgr Beata Gregorczyk-

Zbiórka zużytych baterii

Baterie po zużyciu stają się groźnymi odpadami niebezpiecznymi dla środowiska oraz dla zdrowia człowieka. Zawierają metale ciężkie oraz elektrolity, dlatego nie powinny być wyrzucane z innymi odpadami komunalnymi. Powinno się je zbierać do specjalnych pojemników i oddawać do zakładów zajmujących się recyklingiem.

Czytaj więcej
mgr Beata Gregorczyk-

Sprzątanie Świata – Polska 2021

28 Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2021 w tym roku została opatrzona hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. Wybierając się w teren pogoda nas nie rozpieszczała, ale uczniowie wszystkich klas z wielkim zapałem ruszyli sprzątać pobliską okolicę.

Czytaj więcej
mgr Irena Basista-

Szkolny projekt dla klas I – III – „Co wiemy o otaczającej nas przyrodzie?”

Wraz z nadejściem jesieni rozpoczęła się realizacja szkolnego projektu mającego na celu przybliżenie najmłodszym uczniom i uczennicom zagadnień związanych z ojczystą przyrodą. Dzieci będą poznawać różne elementy flory i fauny, a następnie weryfikować swą wiedzę podczas konkursów.

W pierwszych dniach jesieni młodzi przyrodnicy poznali warzywa uprawiane w Polsce (ich ilustracje i podpisy zostały umieszczone na gazetce), obejrzeli bajkę edukacyjną na temat wartości odżywczych najpopularniejszych warzyw, mogli oglądać, wąchać, dotykać pomidory, ogórki, cebule, dynie, itp., podczas wystawy darów jesieni.

Czytaj więcej
mgr Irena Basista-

Ognisko integracyjne  klas I – III – „Powitanie jesieni”

29 września 2021 roku, dzieci z niższych klas, bezpośrednio po zakończonych lekcjach, wyruszyły do altany za Domem Wiejskim w Kwiatonowicach. Tam, dzięki staraniom wychowawczyń, szybko zapłonęło ognisko, na którym dzieci usmażyły kiełbaski i chleb. Po posiłku wszyscy chętnie wzięli udział w emocjonujących rozgrywkach na piaszczystym boisku. Było też wielu amatorów fitnessu – uczennice i uczniowie skorzystali z przyrządów gimnastycznych. Znalazł się również czas na rozmowy, dzielenie się swoimi przeżyciami przy kubku pysznej herbaty. Pogoda dopisała, więc wszystkim udzielił się jeszcze wakacyjny luz. Jedynie chłodniejsze podmuchy wiatru i złocące się na drzewach liście nieśmiało przypominały o jesieni.

Czytaj więcej
mgr Izabela Korzonek-

Jesień w świetlicy szkolnej

Kto powiedział, że jesień jest smutna,
Że ma kolor szarego płótna,
Że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział?
Ja nie!
Dla mnie jesień to pora wesoła,
Roześmiana i gwarna jak szkoła!
Lśniąca skórką kasztana na trawie,
W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.
Jesień – roztargniona malarka
Gubi farby po lasach i parkach,
A ja biegam wciąż za nią z ochotą
I znajduję brąz, czerwień i złoto!
Marek Głogowski "Pora wesoła"

Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebook’u

Facebook SzkołaFacebook PrzedszkoleWolontariat

Skontaktuj się z nami