mgr Alicja Pyznar-

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids 2022"

„Singing Kids” to konkurs piosenki anglojęzycznej adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwsze spotkanie młodych wokalistów miało miejsce w 2009 r. Początkowa skromna impreza bardzo szybko urosła do wydarzenia skupiającego blisko 200 uczestników. Konkurs bardzo szybko się rozwija i zyskuje coraz większą rangę.

Czytaj więcej
mgr Alicja Czochór-

Dzień Dziecka w naszej szkole

1 VI w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka. Na pierwszych dwóch godzinach uczniowie mieli zajęcia lekcyjne, a o 9:30 mały poczęstunek w postaci pizzy. Została ona ufundowana z pieniędzy zebranych ze sprzedaży ciast pieczonych w ramach kiermaszu świątecznego.

O 10:00 klasa 3 wraz z wychowawczynią wyjechała do Urzędu Gminy w Gorlicach, w ramach nagrody za osiągnięcia w konkursie gminnym.pozostałe klasy 1-2 i 4-8, wraz z wychowawcami i nauczycielami, wyruszyły na rajd pieszy okolicami Kwiatonowic.

Czytaj więcej
mgr Beata Fiega-

Dzień Dziecka w Urzędzie Gminy Gorlice

1 czerwca 2022  r. Nadia Liana z klasy III - laureatka gminnego konkursu plastyczno-literackiego pt.: „Pędzlem i piórem o tej, która sercu najbliższa…” w ramach nagrody głównej, przez dwie godziny pełniła obowiązki Przewodniczącej Rady Gminy.

W tym dniu również jej koleżanki i koledzy z klasy zwiedzili budynek Urzędu Gminy Gorlice, gdzie zapoznali się z zadaniami i funkcjonowaniem urzędu oraz poznali obowiązki pracowników gminy. Następnie wszyscy zasiedli w sali obrad, gdzie obejrzeli prezentację oraz rozwiązywali zadania związane z rozwojem i promocją Gminy Gorlice.

Czytaj więcej
mgr Barbara Gryboś-

Wycieczka rodzinna w Pieniny

30.052022 r. grupa uczniów z klasy VI wraz z rodzicami, rodzeństwem, wychowawcą, ks. proboszczem oraz panią przewodnik Elżbietą Opyd wyruszyła na górską wycieczkę. Trasa rozpoczynała się na Hali Majerz, prowadziła przez szlak z mnóstwem pięknych widoków, a następnie na szczyt Pienin - Trzy Korony.

Czytaj więcej
mgr Danuta Kukla-

Maria Konopnicka - patronka naszej szkoły

Maria Konopnicka, jedna z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej, poetka, tłumaczka i publicystka to patronka naszej szkoły - Szkoły Podstawowej w Kwiatonowicach. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając ogromny wkład w kulturę oraz zasługi w działalności patriotycznej, uhonorował poetkę ustanawiając rok 2022 rokiem Marii Konopnickiej.
23 maja 2022 roku przypadała 180. rocznica urodzin patronki naszej szkoły. Z tej okazji uczennice i uczniowie klas I – III przygotowali uroczysty poranek. Ukazali postać poetki czytając informacje dotyczące jej życia, deklamowali wiersze. Zaprezentowali także fragmenty inscenizacji książki pt. „Na jagody”, którą aktualnie przygotowują.

Czytaj więcej
mgr Beata Fiega-

Pędzlem i piórem o tej, która sercu najbliższa…

19 maja 2022 r. odbył się Gminny konkurs plastyczno-literacki pt.: „Pędzlem i piórem o tej, która sercu najbliższa…”, którego celem było wzmocnienie poczucia więzi z małą ojczyzną, zaprezentowanie jej walorów oraz promocja w najbliższym środowisku.
Uczniowie klas I – III SP mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną związaną z Gminą Gorlice, a uczniowie klas IV – VIII SP wykonać i zaprezentować pracę literacką związaną z Gminą Gorlice.

Czytaj więcej
mgr Danuta Kukla-

Twórczość M. Konopnickiej - konkursy

12 maja 2022 r. na XVI Biesiadzie Poetyckiej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Ropicy Polskiej nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom Konkursu Plastyczno – Literackiego pt. „Odświeżamy Konopnicką” oraz odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej. Konkursy skierowane były do uczennic i uczniów szkół gminy Gorlice.

Oto wyniki Konkursu Plastycznego pt. „Odświeżamy Konopnicką”:

W kategorii klas I – III:

  • I miejsce - Wiktoria Bajorek, uczennica klasy I
  • II miejsce - Patryk Prorok, uczeń klasy III
  • wyróżnienie - Lena Bugno, uczennica klasy I.
Czytaj więcej
mgr Jerzy Jastrzębski-

Dzień Patrona Polski w naszej szkole

Bieżący tydzień upływa w naszej szkole pod znakiem spotkań ze Świętym Wojciechem – patronem Polski i zjednoczonej Europy. W placówce nie odbyła się jedna uroczystość wspólna dla klas I – VIII ze względu na trudność tematyki dla naszych najmłodszych. W klasach IV – VIII ten temat jest poruszany i omawiany na zajęciach historii jako odrębna lekcja. Klasy I – III zetknęły się z postacią świętego podczas wspólnych zajęć historycznych w dniu dzisiejszym, tj. 11 maja.

Czytaj więcej
mgr Jerzy Jastrzębski-

Szkolne obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Impreza ta była również okolicznością do przypomnienia zbiorowości szkolnej o 2 maja czyli Święcie Flagi – najmłodszego spośród wszystkich świąt państwowych. Na samym początku uroczystości Jerzy Jastrzębski przedstawił rys historyczny związany ze Świętem Pracy czyli 1 maja, akcentując wpływ naszej historii na tą – skądinąd zacną – okoliczność.

Czytaj więcej
ks. mgr Antoni Mulka-

Rekolekcje przed Sakramentem Bierzmowania

Bierzmowanie to faktycznie sakrament dojrzałości życia chrześcijańskiego. Bardzo się cieszymy, że nasza młodzież przygotowując się do tego wydarzenia mogła odprawić tak ciekawe rekolekcje. Była to okazja nie tylko pogłębienia wiary, przez odczytywanie ewangelii w praktycznych sytuacjach, ale też okazja do dania świadectwa wobec rówieśników z innych szkół jakim zasadami postępowania się kierujemy. Razem z naszą szkołą była młodzież ze Stobiernej i Szalowej. Ewangeliczne sytuacje uczyli się rozpoznawać nad Jeziorem Rożnowskim, a także wspinając się na wzgórze podczas drogi krzyżowej, medytując w czasie adoracji w kaplicy domu rekolekcyjnego ARKA, oraz integrując się w czasie odgrywania scen pantomimą, które inni mieli odgadnąć.

Czytaj więcej
mgr Małgorzata Szutkowska-

Historia książki, pisma i materiałów piśmienniczych

Marzec i kwiecień to miesiące, w których skupiamy się na książce i jej roli w życiu człowieka. Przypadają wtedy święta przypominające nam o tym, jak ważne jest czytanie - Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek (3 marca), Międzynarodowy Dzień Poezji (21 marca), Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia), Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (28 kwietnia).

Czytaj więcej
mgr Alicja Pyznar-

Światowy Dzień Czekolady 2022

W 2022 roku obchody Dnia Czekolady przypadły na 12 kwietnia (wtorek). Czekolada jest nie tylko pyszna, ale także zdrowa - nie ma chyba człowieka, który nie lubi jej jeść.

W naszej szkolne w tym dniu uczniowie ubrani byli na brązowo oraz poczęstowani zostali pyszną czekoladą, którą rozdali członkowie samorządu szkolnego.

W tym dniu wszystkim życzymy smacznej czekoladki!!!

Czytaj więcej
mgr Irena Basista-

„Co wiemy o otaczającej nas przyrodzie?”  - Wiosenne kwiaty

W ramach trwającego szkolnego projektu (część III – Wiosna), dzieci z klas I – III podjęły następujące działania związane z poznawaniem kwitnących na wiosnę roślin zielnych i krzewów w Polsce:

- oglądały barwne ilustracje kwiatów spotykanych w ogrodach, na łąkach oraz w lasach,

- zapoznały z budową rośliny zielnej, a także budową kwiatu - zamieszczonymi na gazetce,

- zgłębiały wiedzę na temat wyglądu, właściwości popularnych kwiatów,

- poznawały ciekawostki dotyczące tych roślin oglądając filmy edukacyjne,

Czytaj więcej
mgr Beata Gregorczyk-

Dzień Ziemi 2022

Największe Ekologiczne Święto - Dzień Ziemi obchodzone jest 22 kwietnia. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Zainwestuj w naszą planetę".

Z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym n/t odnawialnych źródeł energii. Swoje pomysły przedstawili w wykonanych przez siebie pracach plastycznych.

Czytaj więcej
mgr Izabela Korzonek-

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

Naszym uczniom wyrosły kolorowe skrzydła u ramion!

Wszystko to w ramach ogólnopolskiego projektu Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy.

Na lekcjach wychowawczych wszyscy uczniowie rozmawiali o swoich mocnych stronach, zainteresowaniach i talentach. Dlaczego tak ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony? Bo warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć i na jakie umiejętności można postawić.

Czytaj więcej
mgr Anna Mikulska-Trybus-

Electrolux Ogródki ze smakiem - głosuj na nasze przedszkole

Nasze Przedszkole bierze udziału w konkursie Electrolux Ogródki ze smakiem.

  • Głosuj na przedszkole. Znajdź je na liście zgłoszeń i potwierdź głos za pomocą konta na portalu Facebook. Codziennie możesz oddać jeden głos. Najlepiej oddawać głos z laptopa, lub komputera stacjonarnego, czasem z komórki głos nie idzie.
  • Zachęć znajomych do głosowania!
Czytaj więcej
mgr Alicja Pyznar-

Podziękowania

Szanowni Państwo jesteśmy tak miło zaskoczeni ogromnym zaangażowaniem oraz okazanym sercem, że brakuje nam słów na wyrażenie naszej wdzięczności. Ten ogrom ciast i ciasteczek oraz wsparcie finansowe, który otrzymaliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteście niezastąpieni. Dlatego pragniemy podzielić się z państwem informacją związaną z rozliczeniem kiermaszu:

Ilość otrzymanych ciast i ciasteczek: 70

Całkowity dochód z kiermaszu po odliczeniu zakupionych pojemników na ciasto wyniósł: 3160 zł.

Serdecznie dziękujemy !!!

Dyrektor oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu

Czytaj więcej
mgr Małgorzata Szutkowska-

Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli uświadamiany i uczymy tolerancji

21 marca to dzień bez wątpienia szczególny. W szkole było kolorowo i wesoło. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny. Warto wiedzieć jednak, że dzień ten jest także wyjątkowy pod innym względem. Od 2021 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych dzień 21 marca ustanowiła Światowym Dniem Zespołu Downa. Główny jego cel to budowanie świadomości na temat tego zaburzenia, polegającego na obecności całości lub części trzeciej kopii chromosomu 21.

 

Czytaj więcej
mgr Jerzy Jastrzębski-

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

21 marca w naszej szkole miało miejsce wydarzenie, do którego społeczność przygotowywała się od wcześniejszego tygodnia. Pierwszy Dzień Wiosny świętowali uczniowie wszystkich klas, świętowała także przyroda, która uraczyła nas wspaniałą słoneczną pogodą. Samorząd Szkolny i opiekunowie kierowali przebiegiem imprezy, która była podzielona na trzy etapy.
Pierwszy z nich związany był z symbolicznym pożegnaniem zimy czyli spaleniem Marzanny. Każda klasa wykonała kukłę według własnego pomysłu, po czym wszystkie zostały odesłane na "zasłużony odpoczynek". Najmłodsi uczniowie udali się na spacer, podczas którego poszukiwali śladów wiosny.

Etap drugi związany był z rozstrzygnięciem konkursów tematycznych. W skład jury konkursowego weszli: Dyrektor Maksymilian Olszewski, Aneta Motyka i Jerzy Jastrzębski. Konkursy dotyczyły zarówno klas jako społeczności jak i osiągnięć indywidualnych. Klasowy turniej związany był z wiosenną dekoracją pomieszczenia, zmagania indywidualne polegały na rywalizacji w najbardziej oryginalnym stroju wiosennym oraz najbardziej pomysłowym plecaku na przybory i książki.

Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebook’u

Facebook SzkołaFacebook PrzedszkoleWolontariat

Skontaktuj się z nami