Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów

Uczennice i uczniowie klasy pierwszej otrzymali dzisiaj Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, prowadzonej przez Instytut Książki. Projekt ten jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wyprawka zawiera książkę „Pierwsze abecadło” – antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszurę, która jest poradnikiem dla rodziców, podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki oraz kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania.

Pierwszoklasiści znają już wszystkie litery i mają możliwość poznawania świata za pomocą słowa pisanego. Dzięki Wyprawce mogą się przekonać, że spędzanie czasu z książką to również świetna rozrywka i wspaniały sposób na rozbudzanie wyobraźni. Czytanie może być także metodą na spędzanie wolnego, wakacyjnego czasu. I to nie tylko w pochmurne, deszczowe dni.

Dołącz do nas na Facebook’u

Facebook SzkołaFacebook PrzedszkoleWolontariat

Skontaktuj się z nami